Chloroform–nitrogen aggregates: upshifted CH and downshifted CCl stretching vibrations observed by matrix isolation and jet expansion infrared spectroscopy
DOI (Low Temperature Physics):
https://doi.org/10.1063/1.5103257Ключові слова:
надзвуковий газовий струмінь, FTIR, агрегати, частотний зсув.Анотація
Агрегати хлороформу з азотом вивчено за допомогою широкосмугової інфрачервоної фур’є-спектроскопії в кріогенних матрицях неону, аргону і азоту, а також в надзвукових газових струменях. Валентні коливання CH ν1 проявляють «синій» спектральний зсув при переході від газової фази до об’ємних азотних матриць, який можна реконструювати послідовно шляхом поетапного формування кластерів зі збільшенням кількості N2 як у надзвукових струменях, так і в неонових або аргонових матрицях. Частота валентного коливання CCl ν5, навпаки, поступово знижується. Невелике підвищення частоти валентного коливання CH спостерігається також і в гомодимері хлороформу.
Downloads
Опубліковано
2019-04-25
Як цитувати
(1)
S. Oswald and S. Coussan, Chloroform–nitrogen aggregates: upshifted CH and downshifted CCl stretching vibrations observed by matrix
isolation and jet expansion infrared spectroscopy, Low Temp. Phys. 45, (2019) [Fiz. Nizk. Temp. 45, 750-759, (2019)] DOI: https://doi.org/10.1063/1.5103257.
Номер
Розділ
Статті
Завантаження
Дані завантаження ще не доступні.